Nadúvanie (plynatosť)

Liečba plynatosti

ESPUMISAN 40 mg kapsule, SIMETICON kapsule (simetikon) – pomáha pri problémoch s plynatosťou a kŕčoch spôsobených zastavením odvodu plynov. Užívajú sa dve tablety s jedlom alebo po jedle. Na trhu už sú aj lieky s rovnakou účinnou latkou, ale s oveľa väčším obsahom ESPUMISAN EASY 800mg a DEGASIN 257,5 mg kapsule . 

GENERICA METEO (alfa-galaktozidáza) – obsahuje enzým, ktorý rozkladá problematické zložky potravín, ako sú strukoviny, kapusta, kel, sójové výrobky. Užívajú sa 2-3 tablety s jedlom.

FLATULIN, PUPÍK gél (éterické oleje z rasce, rumančeka, feniklu, mäty a levandule) – používajú sa na masáž brucha, dobre sa vstrebávajú a uľavujú od plynatosti.

NO-SPA, BUSCOPAN tablety – spazmolytiká uvoľňujúce kŕče hladkého svalstva, pomáha pri kŕčoch sprevádzajúcich plynatosť.

Probiotiká – podporujú rast a množenie zdravej črevnej flóry, ktorá udržiava dobré trávenie a činnosť čriev. Dlhodobé užívanie vhodných probiotík často odstráni väčšinu tráviacich ťažkostí. Čítať viac o probiotikách.

LAKTAZAN (laktáza) – sú tablety alebo kvapky s obsahom laktázy, enzýmu, ktorý rozkladá lakózu. Používajú sa pri laktózovej intolerancií, tablety sa podávajú na začiatku konzumácie mlieka alebo mliečnych výrobkov, kvapky sa dávajú priamo do mlieka, 24 hodín pred konzumáciou. Vhodné sú pri výskyte plynatosti spojenej s konzumáciou mliečnych výrobkov, ktorá môže byť príznakom laktózovej intolerancie.

Nafukovanie a plynatosť býva prejav zlého trávenia, ktoré možno podporiť podávaním tráviacich enzýmov, ktoré pomôžu rozložiť ťažko stráviteľnú potravu. Podporou trávenia a vstrebávania sa upravia aj druhotné poruchy zažívacieho traktu ako nafukovanie alebo pocit plnosti. Z voľnopredajných liekov môžte vyskúšať PANCREOLAN či PANGROL. Viac v sekcii Zlé trávenie.

                                                                  …čítať viac o Plynatosti

Súviciace články:

Nový trend v liečbe ochorení – diéty na mieru

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Diana