Tehotenské a ovulačné testy

Stanovenie ovulácie zo slín

Okrem klasických ovulačných testov, ktoré pracujú na podobnom princípe ako tehotenské, sa dajú kúpiť ovulačné testy, ktoré fungujú na základe zmeny hustoty slín, ktorá sa v priebehu menštruačného cyklu mení. Test vyzerá ako mikroskop veľkosti rúžu na pery, pomocou ktorého dokážeme po nanesení a uschnutí vzorky slín pozorovať ich štruktúru. Asi 3-4 dni pred uvoľnením vajíčka sa mení štrukúra slín na kryštalickú – papraďovitú, ktorá sa stráca asi 2-3 dni po ovulácii.Veľkou výhodou testu je, že sa môže používať opakovane, nevýhodou býva, že niektoré ženy nie sú schopné na základe vzoru slín jednoznačne rozoznať ovuláciu. Test je najvhodnejšie robiť ráno po prebudení, pred testovaním si vypláchnite ústa čistou vodou.

LADY-Q OVULAČNÝ TEST

– test funguje veľmi jednoducho, stačí naniesť sliny na sklíčko mikroskopu, nechať ich uschnúť a odčitať výsledok

– pre lepšie rozpoznanie výsledkov obsahuje test aj obrázky s nákresom slín – plodné, neplodné a prechodné obdobie

– v plodnom období majú sliny zreteľnú kryštálovú štruktúru (cca 3-4 dni pred začiatkom ovulácie), počas neplodných dní je vzor nepravidelný, bez kryštálov a objavujú sa nespojené bodky, počas prechodného obdobia sa objavuje kombinácia bodiek a kryštálov, kedy je už alebo ešte pravdepodobné oplodnenie

– po požití alkoholu alebo fajčení počkajte s testovaním aspoň dve hodiny 

                                  …čítat viac o Tehotenských a ovulačných testoch

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Zuzana