Vaginálne infekcie

Dobré tipy na zvládnutie vaginálnej infekcie

Čo ešte môžete urobiť, aby bola liečba infekcie úspešná? Okrem použítia vaginálnych tabliet, krémov alebo gélov a úpravy stravy nemôžete zabudnúť na niekoľko dôležitých opatrení.

Bielizeň a uteráky je treba prať aspoň na 60°C, aby sa zničili prípadné baktérie a kvasinky, po vysušení by sa mali prežehliť.  Ženy, u ktorých sa vyskytujú alergické reakcie by si mali po vypratí v pračke bielizeň ešte prepláchnuť v čistej vode, aby sa dôkladne odstránili možné zvyšky pracích práškov alebo aviváže.

Pri holení intímnych partií u žien s opakovanými infekciami by sa mala používať vždy nová žiletka, ideálne je sa úplne vyhnúť okoliu pošvy. Nepoužívať klasické peny na holenie, vhodný je napríklad MULTI-GYN FEMI-WASH, umývacia pena, ktorá sa dá použiť aj na holenie. Nie je alergizujúca a dráždivá.

V lekárni je možné dostať test na zistenie prítomnosti kandidy v pošve – CANDIDA TEST. Zisťuje  sa z výteru z pošvy a v priebehu niekoľkých minút určí, či sa jedná o kvasinkovú infekciu. Toto samovyšetrenie je však len orientačné, nakoľko kandidy sa bežne vyskytujú aj u bezpríznakových žien.

Dôležitý je aj výber intímneho mydla. Každej žene vyhovuje iný druh, neexistuje mydlo, ktoré by sadlo každej žene, preto treba vyskýšať viacero značiek a sledovať, ktoré nám robí najlepšie. Viac o intímnej hygiene a výbere správneho intímneho mydla v sekcii intímna hygiena.

                                                …čítať viac o Vaginálnych infekciách

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Diana