Suchosť pošvy

Liečba suchosti pošvy pod dohľadom lekára

Článok je určený pre odbornú verejnosť. Lieky uvedené v článku sú viazané na lekársky predpis.

 

OVESTIN vaginálny krém

– Obsahuje estriol, ktorý sa používa aj na liečbu urogenitálnych (močovopohlavných) príznakov – v prípade atrofie (stenšenia) urogenitálneho traktu dokáže normalizovať epitel a prispieva k obnoveniu pošvovej mikroflóry a k udržaniu správneho pH. Epitel pošvy je tak odolnejší voči infekcii, zápalu, dochádza k ústupu vaginálnych ťažkostí ako je suchá pošva, svrbenie, problémy pri močení…

– Krém sa aplikuje vaginálne, raz denne – večer pred spaním, pomocou aplikátora po dobu niekoľkých týždňov; postupne sa dávkovanie znižuje v závislosti od ústupu príznakov na jednu aplikáciu 2xtýždenne.

GYNOFLOR (tablety na vkladanie do pošvy)

– Obsahuje estriol a probiotiká Lactobacillus fermentum, ktoré obnovujú flóru, napr. po liečbe antibiotikami a zlepšujú miestnu lubrikáciu (zvlhčenie).

– Pomáhajú s ťažkosťami ako suchá pošva, svrbenie, pálenie či bolesť pri pohlavnom styku, predpisujú sa aj pri vaginálnom výtoku neznámeho pôvodu.

– Tablety sa aplikujú vaginálne 1-2x denne po dobu 6-12 dní. Udržiavacia dávka je  jedna tableta 1-2x týždenne.

 …čitať viac o Suchosti pošvy

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Diana