Suchosť pošvy

Dobré tipy nielen pri suchej pošve

Na zabezpečenie potrebnej hydratácie pošvy je potrebný dostatočný denný príjem tekutín.

Vyvolávajúcim faktorom môže byť aj používanie niektorých prípravkov intímnej hygieny, preto jedno zo základných opatrení je vylúčiť používanie vaginálnych výplachov, klasických intímnych mydiel (najmä parfumovaných) – intímne mydlá si kupujte v lekárňach, niekedy je nutné vyskúšať viacero značiek, každej žene sadne iné mydlo, ak sa nepodarí nájsť také, ktoré nevyvoláva žiadne problémy, najlepšie riešenie je umývať sa čistou vodou.

Čiastočné zlepšenie môže priniesť aj zmena stravy, teda nahradiť živočíšne a niektoré rastlinné oleje (slnečnicový, repkový) olejmi s obsahom polynenasýtených mastných kyselín ako olivový alebo ľanový olej a dbať na dostatočný prísun omega-3 kyselín z rýb.

Nevhodné je aj používanie parfumovaných hygienických vložiek (parfum dráždi suchú sliznicu a môže vyvolať podráždenie a následne vznik infekcie), vložiek a menštruačných tampónov bielených chlórom. Uprednostnite tampóny (aj vložky), ktoré nie sú bielené chlórom (u nás sa dá zohnať napr. značka NATRACARE).

…čítať viac o Suchosti pošvy

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Diana