Intímna hygiena

Aké intímne mydlo používať?

V otázke intímnych mydiel sa názory gynekológov značne líšia. Existuje veľké množstvo prípravkov a intímnu hygienu, ani jeden však nie je univerzálny pre každú ženu. Celkovo nevhodné sú ale klasické mydlá a sprchové gély na bežnú hygienu.

Pre zdravé ženy bez zápalových problémov sú určené mydlá s pH okolo 4,5, väčšinou sú s obsahom kyseliny mliečnej, ktorá udržiava zdravé pH v pošve.

LACTACID FEMINA, ALTERMED INTINMA MYDLO

Pri častom výskyte zápalov alebo pocite nepohodlia sa používajú intímne mydlá, ktoré majú buď znížené pH, aby sa obnovilo kyslé prostredie (pri infekcii býva vyššie), alebo sú obohatené o rôzne antibakteriálne alebo antimykotické zložky, ktoré podporujú účinok liečby a uľavujú od akútnych príznakov.

MULTI-GYN ACTIGEL – obsahuje aloe vera, je bez konzervačných látok, uľavuje pri svrbení, výtokoch a zápale, aloe vera má zvlhčujúci účinok

LACTACID FEMINA PLUS – pH 3,5, vhodné pri opakovaných infekciách

TIAL IGIENE – obsahuje látku polidokanol, ktorá výrazne znižuje svrbenie, kyselinu mliečnu na obnovu pH a bisabolol s protizápalovým a ukľudňujúcim účinkom

DR. MULLER TEA TREE OIL MYDLO – obsahuje výťažok z čajovníka, ktorý pôsobí antisepticky

Pri citlivej pokožke a sklone k alergiám sa odporúča používať prostriedky bez alergizujúcich konzervačných látok a s hojivým účinkom:

MULTI-GYN FEMIWASH – jemná pena bez konzervačných látok, určená aj pre deti a atopikov, má upokojujúci a protizápalový efekt.

Pri výskyte laktobacilózy (v článku Čo môže znamenať pošvový výtok?) je vhodnejšie mydlo so zásaditým pH, ktoré redukuje premnoženie laktobacilov – SAFORELLE

V súvislosti so zvýšenou hygienou a častým používaním intímnych mydiel je súčasne pozorovaný aj väčší výskyt zápalových ochorení pošvy. Ak problémy so zápalmi začali v období nasadenia určitého intímneho prostriedku, alebo zmene mydla, je nutné mydlo vysadiť. Jediným prostriedkom na hygienu, ktorý toleruje každá žena je čistá voda.

 

                                                             …čítať viac o Ženských problémoch

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Diana