Nádcha

Suchá nosová sliznica, krvácanie z nosa

Tieto problémy sa často vyskytujú ako nežiaduci účinok liečby nádchy, počas pobytu vo vykurovaných miestnostiach, v prašnom prostredí alebo aj v lete v klimatizovaných budovách.

Na zvlhčenie nosovej sliznice sa používa vyššie spomínaná morská voda alebo spreje s obsahom panthenolu (pôsobí hojivo a regeneračne) a kyseliny hyalurónovej:

PANTHENOSE S HORČÍKOM (sprej 20 ml) – okrem panthenolu obsahuje horčík, ktorý znižuje reaktivitu slizníc na alergény

PANTHENOSE S AESCÍNOM (sprej 20 ml) – okrem panthenolu obsahuje aescín, ktorý posilňuje krvné kapiláry, pôsobí protizápalovo a znižuje opuch sliznice

PANTHENOSE S ALOE VERA (sprej 20 ml) – okrem panthenolu obsahuje aloe vera, ktoré zvlhčuje a regeneruje sliznicu

TANTUM PROTECT sprej/gél – obsahuje Hydeal-D™, ester kyseliny hyalurónovej, ktorý hydratuje vysušenú sliznicu

NISITA (masť 10 g a kvapky 20 ml)

Na liečbu poškodenej suchej nosovej sliznice, príškvarov či chrást zapríčinených napr. nadmerným používaním nosových kvapiek, chronickou nádchou, operáciami sa používa:

COLDASTOP (kvapky 20 ml) – obsahujú vitamín A, E a éterické oleje (pomarančový a citrusový), regenerujú, hoja, šetrne odstraňujú chrasty, zvlhčujú a mierne dezinfikujú sliznicu.

Poznámka: Na prevenciu a ošetrenie odretého nosa po častom smŕkaní sa dajú zakúpiť masti: 
BOROZAN (masť 10 g) – masť s obsahom oxidu zinočnatého, kyseliny boritej a eukalyptového oleja ošetruje už odretý nos a pôsobí aj preventívne
PANTHENOSE S BISABOLOLOM – masť obsahuje panthenol a bisabolol, pôsobí hojivo

                                              …čítať viac o nádche

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Diana