Prevencia, imunita, alergia

Dobré tipy pri oslabenej imunite

K účinným domácim prostriedkom na podporu imunity patrí cesnak. Obsahuje špecifické proteíny (Q1, Q2, Q3), ktorým sa pripisuje imunomodulačný účinok. Ďalej obsahuje aj látku alliin, ktorý sa premieňa na tzv. allicin – prírodné antibiotikum. Cesnak sa dá dokonca kúpiť v lekárni vo forme tinktúry alebo vo forme tabliet či kapsúl.

V nedávnom výskume sa zistilo, že deti, ktoré trpia často a opakovane žihlavkou mali v strave častejšie prísady ako E102, E110, E127, E211 (benzoat sodný) a aspartam (sladidlo). Z uvedeného plynie, že príčinou žihlavky nemusí byť skutočná alergia na potraviny (ako sa nedávno predpokladalo) ale môže ísť o negatívnu nealergickú reakciu organizmu na niektoré prísady v potravinách ako sú salicyláty, umelé sladidlá, konzervanty, kyselina benzoová (a jej soli) a iné. Hovoríme o tzv. pseudoalergii.

 

Z alternatívnej liečby nôžte skúsiť podporiť imunitu Vášho dieťatka homeopatiou:

OSCILLOCOCCINUM

  1. –  „Oscillo“ je viaczložkový homeopatický liek, ktorý sa používa na prevenciu aj liečbu chrípkových ochorení
  2. – vhodný pre všetky vekové kategórie, vrátane dojčiat
  3. – dávkovanie: – prevencia – 1 dávka 1x týždenne; pri prvých príznakoch ochorenia – 1 dávka čo najskôr, zopakovať 2-3xdenne v šesť hodinovom intervale                      
  4. – obsah celej dávky (tubička s granulkami) sa nechá voľne rozpustiť pod jazykom, v prípade dojčiat sa dávka rozpustí v malom množstve vody, najvhodnejšie podávať nalačno

 

                                    …čítať viac o Imunite detí

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Zuzana