Nádcha u detí

Prírodná liečba nádchy

Rastlinná liečba nádchy je výborný doplnok liečby upchatých dutín, zvlásť u detí kde je používanie sprejov proti nádche obmedzené na 3-5 dní. Zmes byliniek, ktoré sa užívajú perorálne uvoľňuje a zrieďuje hustý hlien pri ochoreniach dýchacích ciest, ktoré sa ťažko odstraňujú prirodzeným spôsobom ako smŕkaním či kašľaním. Patrí medzi obľúbenú podpornú liečbu pri zahlienení, prechladnutí, nádche a na podporu vykašliavania.

SINUPRET kvapky

  1. – Sinupret kvapky sú zmes viacerých rastlinných extraktov ako je baza čierna, prvosienka, horec či železník, ktoré pôsobia mukolyticky (rozkladajú hlieny) a expektoračne (podporujú vykašliavanie)
  2. – podávajú sa pri akútnych a chronických zápaloch prínosových dutín a dýchacích ciest, ako podporná liečba pri antibakteriálnej terapii, podporná liečba prieduškovej astmy, zápalu priedušiek a ochorenich z nachladnutia
  3. – kvapky sa užívajú nezávisle na jedle, obvykle neriedené a zapijú sa trochou tekutiny (deťom môžme kvapky primiešať do vody alebo čaju)

 

Ďaľšou alternatívou liečby nádchy u detí je homeopatia, ktorá je bezpečná aj pre najmenšie detičky, tehotné i dojčiace ženy:

CORYZALIA tbl

  1. – homeopaticka liečba nádchy a ochorení nosohltana
  2. – liek sa obvykle užíva v dávke 1 obalená tableta každú hodinu od okamihu prvých prejavov choroby, nechá sa rozpustiť v ústach. V závislosti od zlepšenia stavu je možné intervaly predlžovať
  3. – deťom do 1 roka (dojčatá) je možné tablety rozdrviť a rozpustiť v troške vody.

Čítať viac o Homeopatii…

 

                                                   …čítať viac o Nádche u detí

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Zuzana