Bolesť chrbta

Prírodná liečba bolesti

Protizápalové a protibolestivé účinky niektorých rastlín sú dobre známe a v terapii sa používajú dlhé roky. Medzi najefektívnejšie patrí extrakt z arniky, kostihoja, boswellie, pagaštanu konského, kapsaicínu (z plodu papriky). Zloženie bylinných mastí a krémov je rôzne, v závislosti od výrobcu, väčšinou ide o kombináciu viacerých rastlinných extraktov. Niektoré maste sú označené ako chladivé, iné ako hrejivé, podľa efektu, ktorý na aplikovnom mieste vyvolávajú. Na trhu sa náchadzajú aj lokálne prípravky vo forme liehových roztokov – lieh obsiahnutý v prípravku spôsobuje, že sa aktívne látky rýchlejšie dostanú k pokožke a urýchli sa nástup účinku.

Pozor! Pri používaní rastlinných prípravkov sa môže niekedy vyskytnúť alergická reakcia (svrbenie, pálenie, sčervenanie kože). Ak takáto situácia nastane prípravok už nepoužívajte.

Konská masť chladivá, Konská masť hrejivá, Konská masť liehové mazanie (chladivé, hrejivé)

  • Prípravky obsahujú extrakt z plodov pagaštanu konského, arniky, kostihoja, rozmarínu a iných rastlinných bioaktívnych látok, ktoré pomáhajú pri liečbe artritídy, artrózy, zápalov, bolestí a opuchov pohybového aparátu.
  • Vyvoláva intenzívny chladivý pocit (chladivá verzia) alebo intenzívne prehriatie a prekrvenie, čím sa zvyšuje vstrebávanie a pôsobenie účinných látok (hrejivá verzia).
  • Intenzívne sčervenanie pokožky po aplikáciu hrejivých prípravkov je prirodzený prejav prekrvenia pokožky.

CutisHelp konopné mazanie DOLOR-END, Konopné mazanie (hrejivé, chladivé)

  • Hlavnou zložkou prípravkov je konopný olej, ktorý ľahko preniká cez kožu až k miestu postihnutia, kde upokojuje zápal, tlmí bolesti a stimuluje regeneráciu tkanív
  • Používa sa pri bolestiach a opuchoch kĺbov, bolestiach chrbta, svalov, šliach, pri presileniach.

Allga San MOBIL CREME

  • Krém obsahuje kostihojový extrakt, kosodrevinovú silicu, gáfor a kapsaicín, ktoré uľavujú od bolesti kĺbov, chrbta a pri svalovej horúčke.

Traumaplant krém, Veral Herbal kostihojová masť

  • Prípravky s obsahom extraktu z koreňa kostihoja lekárskeho.
  • Vhodný pri liečbe športových a úrazových poranení, vyvrtnutiach, stuhnutom svalstve, svalovici, bolesti kĺbov.

UNICATUM Chondro – Rašelinový balzam

  • Rašelinový balzam s bylinnými extraktmi jemne prehrieva a uľavuje od bolesti kĺbov, svalov, chrbta, vhodné použiť aj ako zábal na noc, kedy dochádza k uvoľneniu väzov a svalov.

Krémy s obsahom hadieho a včelieho jedu

Prípravky s obsahom hadieho alebo včelieho jedu zaraďujeme medzi tzv. derivanciá – po aplikácii na kožu vyvolávajú zvýšené prekrvenie, mierne podráždenie a pocit tepla, ktoré prinášajú úľavu najmä pri zápalových ochorenich kĺbov, svalov a mäkkých tkanív.

RHEUDOL forte krém

Krém na reumatické bolesti, prípravok s vysokym obsahom včelieho jedu, ako účinnej látky. Krém obsahuje okrem včelieho jedu aj gáfor, výťažok z arniky a lecitín na podporu dobrého vstrebávania. Krém je vhodný v prvom rade na ošetrenie a zmiernenie reumatických bolestí a zápalov, zápalov kĺbov a krížov a pri dne.

CROTALGIN FORTE hadí krém

Obsahuje jed štrkáča texaského (crotalux atrox toxin), gáfor a metylsalicylát, ďalej obsahuje jed kobry indickej (naja naja toxin) a menthol. Jedinečná kombinácia piatich účinných zložiek robia z krému vhodný prípravok na ošetrenie reumatických problémov a na stíšenie bolestí.

KOBRALGIN hadí krém

Prípravok z jedu kobry indickej patrí medzi prípravky na zmiernenie bolestí s najsilnejšími účinkami, ktoré sú dnes známe. Krém je účinný pri bolestiach svalov rozličného pôvodu, je vhodný aj na zmiernenie bolestí spôsobených reumatickými ochoreniami,  pred alebo počas fyzioterapeutických ošetrení napomáha uvoľneniu stuhnutých kĺbov.

DURISSUS hadia masť 

Využíva enzymatické a neurotoxické vlastnosti hadieho jedu brazílskeho štrkáča /Crotalus durissus/. Znierňuje bolesť pri problémoch a ochorenich pohybového aparátu (reumatizmus mäkkých častí, neuralgie, vykĺbenia, pomliaždeniny). Pomáha zmierňovať prejavy rôznych kožných ochorení (psoriázy, ekzémov, strií, preležanín)

VIPROLAN hadí krém 

Krém obsahuje toxín severoamerického hada Plskohlavca (Agkistrodon piscivorus), mentol a rozmarínový éterický olej. Používa sa pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach pohybovej sústavy (kĺbov, svalov, šliach), poúrazových poškodeniach kĺbov (opuch, výron) a svalov (pomliaždeniny), u reumatických bolestí (artritídy).

KROTOLAN
Hadí krém s hrejivým účinkom, obsahuje extrakt z hadieho jedu severoamerického hada Agkistrodon piscivorus a kapsaicín. Má výrazný hrejivý efekt. Je určený na zmiernenie bolestí pohybového aparátu / kĺbov, svalov, chrbtice/, spôsobených reumatizmom, artritídou, svalovým preťažením, prechladnutím a pri poúrazových bolestiach.

…čítať viac o Bolesti chrbta

 

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.