Jazvy

Dobré tipy pri jazvách

lubovnikovy_olej_na_jazvy.jpg

Masáže – kombinácia špeciálnych krémov s pravidelnou masážou jazvy zlepšuje efekt liečby.

Tlakové bandáže – použitím elastického obväzu alebo iného pružného materiálu dochádza na základe opakovaného tlaku (stlačenia) k splošteniu jazvy a tým sa predchádza hypertrofii jazvy.

Nezabunite chrániť jazvy pred slnkom, predídete tak vzniku hyperpigmentacii, na ktoré sú jazvy náchylné, najmä čerstvé jazvy (do 18 mesiacov).

Základom hojenia jazvy je dostatočná hydratácia, preto sa pravidelne snažte zabrániť stratám vody a hydratujte a premastujte jazvy čo najčastejšie vhodnými prípravkami.

Nenamáhajte svoje jazvy – udržujte ich bez pnutia (napätia), aby nedošlo k ich rozšíreniu.

 

Z domácich receptov môžte vyskúšať:

Ľubovníkový olej

  1. – Ľubovnikový olej si môžete kupiť v lekárni alebo si ho môžete vyrobiť doma: Dve hrste ľubovníkových kvetov zalejte pol litrom olivového oleja a nechate tri týždne odležať na tmavom mieste. Následne precedíte a uchováte v  tmavej fľaši. Olej je vhodne nanášať na jazvy dvakrát denne.

Skorocelový vývar

  1. – Silný vývar pripravený zo skorocelu má tiež praznivé účinky na hojenie jaziev

 

                                                                    …čítať viac o Jazvách

 

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Zuzana

3 Odpovedí

  1. Dobrý deň. Moja 2,5 r. dcérka spadla a zostala jej jazva nad obočím. Veľmi ma to trápi, tak si čítam, čo by pomohlo. Jazvu už má vyše roka. Stále jej to krémujem a natieram, ale vidieť to. Počuli ste o gél. tyčinke pre deti na hojenie jaziev – Prosil Kids? Cena asi 34 eur. Je to spoľahlivé, alebo len reklama?
    Čo by ste odporúčali?
    Ďakujem. Renáta.

    1. Dobrý deň Renáta, Prospil Kids patrí medzi silikónové prípravky, ktoré patria spomedzi lokálnych prípravkov (masti, krémy, gély) na zmierňovanie jaziev medzi tie najúčinnejšie. Na trhu máme viacero takýchto silikónových prípravkov, aj za lepšie ceny, výhodou Prospilu Kids je jednoduchá aplikácia. Ak by lokálne prípravky nepomáhali (treba ich nanášať aj niekoľko mesiacov), sú aj iné možnosti. Viac v článku http://www.tvojlekarnik.sk/liecba/telo/koza/jazvy/liecba-jaziev/. Pekný deň!

  2. Dobrý deň, mam 32 rokov a pred dvomi dňami mi odpadli chrasty po kiahňach a zostalo mi na tvári niekolko pomerne veĺkých a hlbokých jamiek. Prosím, ktory pripravok by ste mi doporucili na liecbu a teda stiahnutie tychto jamiek? Ako ich co najefektivnejsie liecit? Mam zakupeny gel Contratubex. Po jeho aplikacii ma však koža začala svrbieť a aj sčervenala. Kedy je vhodne zacat vzniknute jamky liecit? Uz po odpadnutí chrást, alebo este pockat a ako dlho cca? Nemozem si tym Contratubex gelom este viac poskodit? Je vhodný aj na jazvy po kiahnach? Za zodpovedanie mojich otazok vopred velmi pekne dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *