Vedeli ste...

Prečo prírodná kozmetika Mirach?

Mirach - prírodná kozmetika

PR článok.

Mirach je nová značka, pod ktorou sa skrýva skutočne prírodná kozmetika. S prírodnou kozmetikou sa nám v poslednom období roztrhlo vrece, keď si však prečítate zloženie niektorých produktov a trochu sa tomu rozumiete, zistíte, že kritérium výlučne prírodnej kozmetiky spĺňa máloktorá.

Značka Mirach ponúka mydlá, telové maslá, šumivé kúpele, onedlho aj prírodné deodoranty a výrobu na mieru. Všetky naše produkty vyrábame ručne, poctivo, tradičnými spôsobmi, zo surovín najvyššej kvality. Špičková kvalita a prírodný pôvod surovín je naša najvyššia priorita. Všetky naše oleje sú lisované za studena, bylinky sú farmaceutickej kvality, maslá majú biocertifikáty, esenciálne oleje sú 100% prírodné. Žiadne parabény, syntetické vône, farbivá, konzervanty, palmový olej, ropné produkty či silikóny u nás nenájdete.

Čo v Mirach kozmetike nájdete?

Bio nerafinované bambucké maslo pochádzajúce z Fair trade hospodárstva – najvyššia možná kvalita. Bambucké maslo je ideálne na suchú a citlivú pokožku. Ukľudní aj podráždenú kožu od slnka, štipanec od hmyzu, kožu namáhanú vetrom, mrazom. Jeho použitie je skutočne všestranné, preto ho používame pri výrobe takmer všetkých našich prípravkov.

Bio nerafinované kakové maslo nie je tak známe ako bambucké maslo, svojimi účinkami však za ním vôbec nezaostáva. Kakaové maslo má výrazné antioxidačné, protizápalové a fotoprotektívne účinky. Zamedzuje predčasnému stárnutiu pleti. Pôsobí pozitívne na psoriázu, akné, hojenie menších rán. Typické pre maslá je, že sa pri telesnej teplote rozpúšťajú a preto sa ľahko aplikujú, naopak pri izbovej teplote tuhnú. Kedže sa jedná opäť o nerafinované maslo v bio kvalite, zachováva si všetky prirodzené vitamíny a minerály.

Za studena lisované oleje – extra panenský olivový olej, kokosový olej, slnečnicový olej. Prečo za studena lisované oleje? Nerafinované oleje sa šetrne lisujú pri teplote maximálne do 50°C, takže nedochádza k znehodnoteniu cenných látok (vitamínov, antioxidantov, mastných kyselín..), ani k vzniku toxických látok, ako to býva v prípade rafinovaných olejov, ktoré sa získavajú extrakciou za použitia rozpúštadiel a vysokých teplôt. Zároveň  je v nerafinovaných olejoch zachovaná pôvodná vôňa a farba. Preto v našej kozmetike nájdete len nerafinované oleje.

Bahná alebo íly, ktoré používame v kozmetike majú okrem liečivého účinku aj dekoračné vlastnosti. Dodávajú prípravkom krásnu farbu aj bez použitia syntetických farbív. Každé bahno má svoje jedinečné zloženie a vlastnosti. Ružové bahno je vhodné pre všetky typy pleti, pokladá sa za prírodný skrášlovač. Pomáha unavenej aj citlivej pokožke, zlepšuje elasticitu pleti. Biele bahno je veľmi jemné a odporúča sa predovšetkým na citlivú a suchú pokožku. Pomáha aj pri psoriáze alebo ekzémoch. Zelené bahno sa vyznačuje antiseptickými, dezinfenkčnými a čistiacimi vlastnosťami. Reguluje tvorbu kožného mazu, je preto ideálne pre mastnú a aknóznu pokožku. Žlté bahno sťahuje póry, regeneruje a detoxikuje pokožku, vhodné je pre všetky typy pleti.

Mirach kozmetiku určite ocenia tí, ktorí majú radi prírodu a kvalitu, ale aj osoby s citlivou pokožkou alebo dermatologickými problémami, ktorí musia dôsledne sledovať akú kozmetiku použijú.

viac na www.mirach.sk