zápcha

Zdravím, kožná doktorka mi predpísala Doxyhexal 100 mg denne kvôli akné. Tabletky užívam už 40 dní a dalších 40 mám pred sebou. Počas užívania ATB neužívam žiadne probiotiká neviete m poradiť aké by bolo vhodné užívať? Ako užívam ATB mám tvrdú stolicu. Ďakujem za radu.

Odpovede

Dobrý deň Janka, pri tak dlhodobom užívaní antibiotík je viac ako vhodné súčasné užívanie probiotík, okrem iného aj preto, že stav črevnej mikroflóry sa vždy odrazí aj na stave pokožky. Vhodné sú napr. Probiofix Inum, Dophilus alebo Linex. So všetkými spomínanými mám dobrú skúsenosť. Viac o kombinácií antibiotík a probiotík nájdete aj v článku – http://www.tvojlekarnik.sk/kategorie/prechladnutie-a-chripka/antibiotika/kedy-a-ktore-probiotikum-k-antibiotiku.html Pekný deň, PharmDr. Diana Giba

Dobrý deň trpím chronickou zápchou od r.2000.Som závislá na laxatívach vo vätšom množstve pri jednorázovom užití než je predpísané,aby mi zaúčinkovali.Samozrejme, že vätšie dávky su spojené z  nevoľnosťou,silnými krčmi brucha,bolesťou žalúdka….Prešla som si kolonoskopiou nedávno ,rectoskopiou,všetko mám našťastie v poriadku.Dr mi predpísal ako poslednú možnosť liek Resolor,ktorý nezabral.Nepoznám roky čo je to prirodzenou cestou ísť na toaletu lieky si dávam raz max dva x do týždňa.Fenolax 6 tbl.Existuje prosím nejaká liečba,alebo je šanca na vyliečenie v tomto stave?Vlákninu jem každý deň dlhodobo vločky na raňajky,slivky, voda..pohyb ..nič nepomáha….

Vaša odpoveď