Zápaly vaječníkov

Príjemný večer, mala by som prosbu mám časté zápaly vaječníkov poradíte mi niečo na homeopatickej báze, pretože som už unavená z liečby antibiotikami.
Ďakujem Vám.
S pozdravom Beáta

Odpovede

Dobrý deň Beátka,

Opakované zápaly vaječníkov nepatria k oblastiam, kde by ste si vystačili len s homeopatiou, kedže sa väčšinou nevyhnite liečbe antibiotikami. Skôr sa využíva pri akútnych zápaloch, kedy zmierňuje symptómy ale len ako doplnková liečba. Pri akútnom zápale sa ordinujú jednozložkové homeopatiká, ktorých výber závisí od vašich konkrétnych ťažkostí napr. Mercurius solubilis 9CH pri žltozelenom dráždivom výtoku, Pulsatilla 9CH ak sú prítomné aj bolesti brucha a teplota okolo 38°C, Arsenicum album 9CH silných bolestiach brucha, ktoré sa zlepšujú teplom atď…..Čo sa týka prevencie, tam zvyknú kombinovať viaceré jednozložkové homeopatiká, väčinou vo vyšších riedeniach 15CH a 30CH, ktoré sa užívajú obvykle raz týždenne ale výber je veľmi individuálny a určite vyžaduje posúdenie homeopatom. Ak chcete vyskúšať alternatívnu liečbu, volila by som skôr kvalitnú enzymoterapiu, napr. Wobenzym. Predpokladám, že Vám robia aj kulivácie a antibiotiká nasádzajú podľa citivosti Vašich baktérii na ne a že antibiotiká vždy doužívate. K antibiotikám užívajte vždy kvalitné probiotiká, urýchli a zefektívni sa liečba. Dôležitá je intímna hygiena, nepoužívajte parfumované mydlá a intímne obrúsky, len prípravky určené na intímnu hygienu, najlepšie z lekárne (Saforelle). Samozrejme, pri opakovaných infekciách nezabúdať na posilňovanie imunity, ale to je už iná téma:). Všetko dobré želám!

Probiotiká znižujú účinok antibiotík. Neviem prečo ich farmaceuti za tárou automaticky ponúkajú. Probiotiká sa odporúča nasadiť aspoň 4 dni po dokončení ATB liečby. Potom sa čudujme, že antibiotiká nezaberajú. 

Vaša odpoveď