únava po liekoch proti vysokému krvnému tlaku

Chránené heslom: PoradňaKategória: Srdce, cievy, metabolizmusúnava po liekoch proti vysokému krvnému tlaku

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala ako sa dá zlepšiť pocit únavy. Mám vysoký krvný tlak a užívam antihypertenzívum, amlodipín. Po znížení tlaku , teda užívaním liekov sa cítim dosť unavená a nevládzem. Čítala som, že pomáha horčík alebo aj kompex B. Čo by ste mi odporúčili, prosím? Ďakujem!

Odpovede

Dobrý deň  Jana, neviem, ako dlho Amlodipin užívate, ale pokiaľ ste ho ešte len začali užívať, je možné, že sa Váš stav ešte upraví v priebehu niekoľkých týždňov, keď si na nižší tlak zvyknete. Ak ho užívate dlhšie, môžete skúsiť nasadiť magnézium alebo ženšen. Ten je dostupný vo forme ampúl na pitie, tabliet alebo v multivitamínových prípravkoch ako Geriavit). Ženšen sa používa aj na liečbu vysokého krvného tlaku, u niektorých ľudí však môže tlak aj zvýšiť, preto je treba ho najskôr otestovať. Badateľný účinok by mal nastúpiť po 2-3 týždňoch užívania.

Vaša odpoveď