Plucne chlamydie

dobry den,
chcela by som sa opytat, ci by ste mi vedeli poradit ako sa zbavit plucnych chlamydii. Existuje nieco na uspesne doliecenie po prelieceni atb? Brala som Fromilid UNO 21 dni a stale mam zachvaty sucheho kaslu. Plucne chlamydie mi boli potvrdene po odbere krvi aj vyteru z nosa a hrdla.

Odpovede

Dobrý deň Zuzana, chlamýdie sa liečia predovšetkým antibiotikami presne tak ako naordinovali Vám. Chlamýdie, podobne ako aj mykoplazmy, sú potvory a zbavuje sa ich ťažsie, preto sa niekedy lieči dlhšie, alebo je nutné prestriedať antibiotiká. Z doplnkovej liečby Vám môžem odporučiť na doliečenie rastlinný prípravok Chlamydil (ak ho v lekárni hneď nezoženiete, tak Vám ho môžu objednať). Ak by ťažkosti stále neustupovali alebo sa zhoršovali, tak treba ísť samozrejme k lekárovi, prípadne znovu na výtery. Pekný deň!

Dobrý deň,
náhodne mi z krvi boli zistené plúcne chlamydie, hoci som nemala žiadne akútne príznaky.
IgA 17,7, IgG 24,3. Po preliečení Sumamedom boli výsledky : IgA 20, IgG 13. Pani doktorka mi naordinovala Doxyhexal, ktorý sa však nesmie s vápnikom. Keďže mám osteoporózu ťažko som sa zmierovala s tým, že 1 mesiac nebudem brať vápnik. Teraz sú však výsledky : IgA 21,6, IgG 11,8. Aké antibiotiká by ste mi poradili, aby som mohla aj vápnik? Mám aj cystu na pečeni a ladvine,, preto prosím nejaké šetrné. A tiež probiotiká – môžem si vybrať hoci aké, nereagujú nevhodne s atb, napr. znižovaním účinku?
Vopred vdaka
Eva
 

Vaša odpoveď