Krvácanie do sklovca

Dobrý deň,

lekárka mi spolu predpísala Dicynone 500 – 2 x denne a kvapky Uniclophen 0,1 % – 4 x denne.. Chcela by som sa opýtať na ich vzájomné pôsobenie.
Ďakujem za odpoveď.

Odpovede

Dobrý deň Daniela, Dicynone je liek zastavujúci krvácanie rôzneho pôvodu, Uniclophen sa používa pri neinfekčných zápaloch oka a zmiernenie bolestivosti, ich vzájomná kombinácia je bezpečná. Po nakvapkaní Uniclophenu si môžete zatlačiť slzný kanálik po dobu jednej minúty, aby ste minimalizovali priestup liečiva do systémového obehu. Ak máte častejšie problém s drobným krvácaním, môžete skúsiť užívať Ascorutin (vitamín C a rutín), ktorý posilňuje steny malých kapilár. Pekný deň, PharmDr.Diana Giba

Dobry den, Chcel by som ready, v dosledku diabetes som mal krvacanie do sklovca, pricom ocna lekarka mi predpisala Dicynone, Uniclphene a Ascorutin 3 x 2 til. Tabletky beriem viac ako 3 tyzdne, a do laseroveho zakroku na osetrenie retinopatie mam ich brat este Dalsi mesiac.  Problem je v tom, ze v dale ked minulosti v roku 1989 a 1994 som mal krvacanie do za ludia, v d;sledku vredu, pricom posledne krvacanie bolo velmi slime a len zazrakom mi zachranili zivot pomocou lasers v USA. Doktori mi zakazali pouzivat aspirin, brufeny, vitamin C, Viem ze Ascorutin je vlastne koncentrovany vitamin C, pytal som sa viacerych lekarov na moznost opatovneho opakovania zaludocneho vredu v dosledku podrazdenia brusnej sliznice, nevyjadrili sa k dalsej  mozne liecbe. Viem ze pri vypuknuti dalsieho krvacaniea toto moze mat pre mna fatalne vysledky. Prosim preto o radu. Dakujem cuticle.

Vaša odpoveď