Gynovel

  •  Dobry den, som v postmenopauze a lekár mi predpísal HST Gynovel zatial užita druha tableta a Gynoflor 2 krat týždenne celkom 6 krat….. následne 1krat mesačne.. Najviac ma trápi dlhodobe pálenie intímnych miest hlavne diskonfort pri chôdzi. Vylúčená je vaginálna mykóza aj bakteriálna  PH 4,5 takisto ku kožnej lekárke nie je dôvod chodiť . Krém Ovestin som brala dva týždne ten nezabral na pálenie skor som mala pocite  ze mi bolo horšie .Prosim Vas po akej dobe mozem pociťovať zlepšenie po Gynovele a gynoflore ? Dakujem za odpoved.
Odpovede

Dobrý deň, v prípade HST by ste mali pociťovať všeobecne  zlepšenie ťažkostí v priebehu 1-2 mesiacov. Čo sa týka lokálnej liečby (Gynoflor), tá by mohla byť rýchlejšia. Gynoflor a Ovestin sú podobné lieky, základ účinku predstavuje hormón estriol (v Gynoflóre sú navyše probiotické baktérie). Ak Vám nesedel Ovestin, vyskúšajte sa spýtať gynekológa na prípravky na zvlhčenie sliznice a zlepšenie diskomfortu na báze kyseliny hyalurónovej napr. Ialuna čapíky, Cicatridina (čípky, krém, sprej), prípadne Femiglukan čapíky,  ktoré sú voľnopredajné a môžu sa používať dlhodobo, ak ťažkosti pretrvávajú, aj súbežne s HST liečbou. Pekný deň želám!

Som Vám veľmi vďačná za odpoveď práve to čo ste mi napísali pomôcť si prípravkami na zvhlcenie som navrhovala aj ja lekárovi na čo on mi odpovedal,že nič si nemám dávať ,aby vedel ako zaucinkuje Gynovel a Gynastan a okrem toho mám doma tie čipky Cicatridina myslíte že si ich môžem dávať bez jeho súhlasu ? Len neviem ako často ci kazdy deň a akú dlhú dobu a môžem si to dávať medzi dvoma dávkami Gynofloru? Ďakuje vám vopred.

Dobrý deň, Cicatridina by Vám mohla pomôcť, lekár však pravdepodobne nechcel, aby ste tieto prípravky používala, pretože chce zistiť, či Vám Gynovel pomôže (zbytočne ho užívať, ak by Vám nepomáhal, lebo jeho užívanie je spojené s niektorými nežiaducimi účinkami), pretože ak si nasadíte aj Cicatridinu, môže prísť k zlepšeniu stavu a nebudete vedieť, či to je vďaka Gynovelu alebo Cicatridine. Ak sa pálenie nedá vydržať, môžete si aplikovať Cicatridina čapík 1 krát denne na noc, ktorý by mal dočasne pomôcť, na kontinuálne užívanie by som však počkala až pri zlyhaní liečby Gynovelom. Vtedy sa užíva 1x denne na noc a po zlepšení stavu sa môže redukovať dávka na 1-2 krát týždenne.

Vaša odpoveď