Cukrovka

Mám cukrovku už niekoľko rokov a od diabetológa mám predpísaný Siofor 1000, Maninil 3.5 a Thiogamma 600. Môžu sa tieto lieky užívať spolu a ešte som sa chcel spýtať či je nutné užívať až tri lieky na tú istú chorobu? Ďakujem za odpoveď.

Odpovede

Lieky Siofor a Maninil znižujú hladinu glukózy v krvi, každý trochu iným mechanizmom, Siofor (metformín) znižuje aj LDL cholesterol a hladinu trigliceridov. Ich kombinácia je bežná a často aj potrebná na dosiahnutie požadovanej hladiny glukózy. Ich vzájomnou kombináciou dochádza k zvýšeniu účinku oboch liečiv (zníženie hladiny glukózy v krvi), čo môže mať terapeutický prínos pre pacienta. Samozrejme, potrebná je pravidelná kontrola hladiny glykémie, aby sa zabránilo hypoglykémii (nízka hladina glukózy v krvi).

Thiogamma sa neužíva za účelom zníženia hladiny glukózy v krvi ale ako neuroprotektívum – liečba symptómov diabetickej polyneuropatie – častá komplikácia cukrovky postihujúca periférne nervy (viac v sekcii Cukrovka). Jej kombinácia s perorálnymi antidiabetikami (Siofor, Maninil) je na mieste, môže zosilniť hypoglykemický účinok (zníženie hladiny glukózy) spomínaných liekov, preto sa odporúča pravidelná kontrola glykémie, najmä na začiatku terapie. V zriedkavých prípadoch je potrebné znížiť dávky antidiabetík, aby nedošlo k hypoglykémií.

Kombinácia liekov je pri pravidelnej kontrole hladín glykémie vhodná.

Poznámka: Thiogamma sa užíva vždy nalačno (aspoň pol hodinu pred raňajkami), pretože súčasný príjem potravy môže znížiť vstrebávanie kyseliny thioktovej (liečivo Thiogammy). Liek by sa nemal podávať s liekmi, ktoré obsahujú kov (železo, magnézium) ani s mliečnymi prípravkami (kvôli obsahu vápnika), lebo s nimi reaguje za vzniku chelátov. Takže ak užívate Thiogamu ráno, prípravky obsahujúce kovy si dajte až na obed, prípadne až večer.

The outline type includes the launch, at . You are able to create a thesis statement (a sentence about exactly everything it is you’re currently talking around ) because of its debut and also enlarge like a record whenever you finished the issue paragraphs. )

10 Step Checklist for resume buy

What is the structure of a typical research proposal look like?


http://utrengs.blox.ua/2021/05/best-capstone-project-writing-service-not-for-everyone.html

Vaša odpoveď