Cipky a indulona

Ela

Dobrý deň prosím vás o radu . Som v prechode a potrebovala by som čipky na zvlhcenie vaginálnej sliznice,ale nakoľko na imunológii mi lekárka povedala najlepšie by boli čipky len z kyselinou hyalurónovou  že nemôžem si vkladat do pošvy také čo obsahujú rastlinné výťažky ani silice mám na ne alergiu .  Brala som Feminella Hyalosoft aj laluna ale drazdili má Bohužiaľ nikde som  nenašla len z tou kys.hyalurónovou. Neviete mi prosím Vás poradiť neake čo obsahujú tu kyselinu a neobsahuju tie rastlinné výťažky a silice. Veľmi by mi to pomohlo predsa máte väčší prehľad . A ešte že si môžem cez deň natrieť intímne miesta zvonku klasickou modrou indulonou ale stále váham či ju mám použiť. Budem rada ak by ste mi vedeli poradiť .Ďakuje Vám za odpoveď.

Odpovede

Dobrý deň Ela, neviem o tom, že by na našom trhu boli čapiky s obsahom iba kyseliny hyalurónovej, najvhodnejšie pre Vás sa mi zdajú čapíky Femiglukan (firma Natures), ktoré síce ešte okrem hyalurónu obsahujú aj betaglukan, ale ten nezvykne vyvolávať alergie, tak prípadne vyskúšať ešte tieto. S indulonou  to netreba preháňať, pravdepodobne Vám neuškodí, ale nie je určená na použitie na sliznice a intímne partie, vyskúšajte napríklad silikónové lubrikanty (DOER MEDICAL SILK ). Pekný deň prajem!

Ela

Ďakujem môžem po vybratí jedného balenia Femiglukanu brať ho naďalej ako udržiavacie dávky 2-3 krát do týždňa napríklad po dobu pol roka? Ďakujem za odpoveď.

Vaša odpoveď