Bioidentické ženské hormóny

Chránené heslom: PoradňaKategória: Ženské problémyBioidentické ženské hormóny

Mohli by ste mi prosím poradiť, ako a kde sa na Slovensku dajú zohnať bioidentické ženské hormóny? Konkrétne mám na mysli estrogén a progesterón. Vo svete sú väčšinou na predpis, čo znie logicky, pretože lekárne tieto krémy “vyrábajú” podľa konkrétnych požiadaviek pacientiek, teda na základe krvných testov. Syntetické hormóny žiaľ netolerujem. Vopred ďakujem za odpoveď!

Odpovede

Dobrý deň, neviem o tom, že by sa na Slovensku dalo niečo také zohnať resp. pripraviť, ale domnievam sa, že keď netolerujete chemicky pripravené hormóny, tak ani s tzv. bioidentickými to nebude ináč. Čo sa týka bioidentickej hormonálnej liečby je tam dosť veľa otáznikov a dosť málo štúdii:)), uvidíme čo prinesie budúcnosť. No nemyslím si, že bezpečnostný profil a nežiadúce účinky bioidentickej hormónalnej liečby sa budú nejako veľmi líšiť od konvenčnej HST. Pekný deň!

 Pani Diana, neviem aké máte vzdelanie, ale keby ste si prečítala niečo o bio-identickych hormonoch, vedeli by ste prečo sa tak volajú a prečo ľudské telo netoleruje syntetické hormóny . Syntetické hormóny nemajú nič spoločné s ľudským telom, blokujú receptory, zvyčajne preto neucinkuju a zvyšuje sa davkovanie. Lekári sa nesnažia objaviť príčinu ľudských ťažkostí a každú liečia samostatne  pritom veľmi často majú spoločného menovateľa a možno by stačilo upraviť len stravovanie, ktoré by doplnilo prirodzený, čiže prírodne identický progesteron  ktorý ľudské telo spozná . 
Kto chce doplniť progesteron nech pridá do jedálnička rakytník (olej), borak lekársky, vitex jahnaci, alchemilku 

Vaša odpoveď