Antikoncepcia a antibiotiká

Dobrý deň, dostala som antibiotiká unasyn. Používam antikoncepciu teraz som skončila 4 mesiac a o pár dní začínam 5 mesiac. Volá sa Belara. Viete pri používaní antibiotík sa mi vyhodila  žihlavka keď som sa poškrabala tak vtedy to vypuklo. Teraz je to už dobré doktor mi dal diétu a vysadil antibiotiká pretrvávalo to pár dní tá žihľavka myslím. Teraz len občas jedna vyrážka na lakti alebo na kolene. Ešte antikoncepciu neužíva začínam o pár dní. Podľa Vás je to z antibiotík alebo ja neviem. Prosím poradte

Odpovede

Dobrý deň, asi úplne nerozumiem Vašej otázke. Žihľavka samozrejme môže byť spôsobená užívaním antibiotík, ak však vymizla, nevidím dôvod na nepokoj. Pokojne si ale na obnovenie flóry a prevenciu možných ďalších komplikácií môžete nasadiť probiotiká. S užívaním antikoncepcie môžete tiež pokračovať ako obvykle.

No chcela som vedieť či to náhodou nespôsobuje antikoncepcia. No už to vymizlo len sa bojím, že sa to vráti keď si dám antikoncepciu od soboty. Ale to by antikoncepcia nespôsobovala.

Vaša odpoveď