Chrípka a prechladnutie

Prírodná liečba chrípky a prechladnutia

Alternatívnym spôsobom liečby je homeopatia, ktorá podporuje  vlastné liečebné sily organizmu. Homeopatiou možno bezpečne liečiť dospelých, deti, dojčatá, tehotné i dojčiace ženy, bez rizika vedľajších účinkov, interakcií, kontraindikácií, toxických účinkov či predávkovania.

PARAGRIPPE – tablety sa nechávajú voľne rozpustiť v ústach pred jedlom, používajú sa pri stavoch, kedy sú príznaky chrípky naplno rozvinuté

OSCILLOCOCCINUM –  tablety sa nechávajú voľne rozpustiť v ústach pred jedlom, užívajú sa už pri prvých príznakoch chrípky a prechladnutia, alebo ako prevencia

Tipy pri chrípke a prechladnutí

Základom úspešnej liečby chrípky a prechladnutia je pokoj na lôžku v dobre vetranej miestnosti.

Nutné je prijímať veľa tekutín, ideálne lipový, bazový a zázvorový čaj s medom a citrónom. Podporujú imunitný systém a pôsobia protizápalovo.

Vhodné je dopĺňať vitamín C (2000 – 3000mg denne) a zinok (50mg denne) na podporu slizničnej imunity.

Na rýchle „nakopnutie“ imunity a rýchlejšiu rekonvalescenciu pomáha echinacea, najmä pri vírusových infekciách. Kúpiť sa dá vo forme tabliet, kvapiek alebo ako čaj.  Nemali by ju však užívať pacienti s poruchami funkcie pečene. U zdravých osôb sa neodporúča užívanie dlhšie ako 8 týždňov.

Na infekčnú nádchu a sínusitídu je najlepšie teplo, či už naparovanie nad bylinkovým záparom, nahrievanie sa s lampou s IČ-svetlom alebo prikladanie horúcich vankúšikov k dutinám.

Nezabúdajte na časté umývanie rúk, vetranie miestností a ak je to aspoň trochu možné vyvarujte sa miestam s veľkou koncentráciou ľudí.

Ako prevenciu častých nachladnutí môžte skúsiť otužovanie (studená sprcha ráno ešte pred raňajkami), ktoré posiluje imunitný systém a zvyšuje toleranciu tela pri teplotných výkyvoch.

                                                          …čítať viav o chrípke

Informácie uvedené na stránke neslúžia ako náhrada návodu na použitie lieku ani nenahrádzajú návštevu lekára. Pred užitím lieku si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu lieku.

Autor: Diana