Výživové doplnky pre tehotné : rozdielny obsah vitamínov a minerálov

PoradňaKategória: TeloVýživové doplnky pre tehotné : rozdielny obsah vitamínov a minerálov

Dobrý deň, 
bola mi diagnostikovaná tetánia a tiež mám nedostatok vitamínu D. Po prečítaní Vašich rád a článkov si chcem overiť či môžem kombinovať magne B6 forte s D+K2, alebo by bola lepšia voľba magnerot a vitamín D+K2. Mám aj dosť nízky tlak. Za akúkoľvek radu budem vďačná. Ďakujem

Odpovede

Dobrý deň Jarmila, obe kombinácie sú v poriadku. Pri užívaní horčíka môže dôjsť k miernemu poklesu tlaku, ale pri tetánii je jeho užívanie dôležité. Pekný deň želám! 

Dobrý deň Jarmila,
tiež mám tetaniu. Keď cítim, že niečo nie je v poriadku dopĺňam elektrolyty. Obsahujú ich rôzne doplnky pre športovcov. Mne osobne sa osvedčili izotonické nápoje isostar a aptonia vo fľaši (kúpite v decathlon-e). Je dôležité si uvedomiť, že tetania sa spúšťa nedostatkom elektrolytov (sodík, draslík, horčík, vápnik….) ale aj, a trúfam si povedať že vo väčšej miere v stresovom období. Vtedy telo spotrebuje viac vitamínov a minerálov. Ja osobne dopĺňam aj skupinu vitamínov B. Okrem toho, odkedy mi diagnostikovali aj celiakiu (2015) a držím prísnu dietu je mi oveľa lepšie.

Vaša odpoveď

10 + 17 =