Tehotenstvo a plesne v čreve

PoradňaKategória: Tehotenstvo a dieťaTehotenstvo a plesne v čreve

Dobrý deň,
po niekoľkých “návštevách” lekárky a krvných, močových testoch aj testoch stolice mi bolo povedané, že mám plesne, toxíny v hrubom čreve a tým oslabenú imunitu a kútiky na ústach dlhodobo. (Helicobakter sa nepotvrdil). Beriem probiotiká probiofix imu. Ďalej Enteros gel (na prečistenie čreva). Obmedzila som bielu múku, cukor. Povedala, že cukor v ovocí a med môžem.. to sa mi ale celkom nezdá. Predsa len je to stále cukor, nie?
Chcela by som však otehotnieť. Do akej miery je tento môj problém – plesne, následne toxíny nebezpečné pre organizmus a neskôr pri tehotenstve pre dieťa prosím Vás? Ďakujem za odpoveď
Monika

Odpovede

Dobrý deň, ovocie môžete, lepšie je vyberať si menej sladké, s medom by som to nepreháňala. Plesne v hrubom čreve nezvyknú predstavovať problém, čo sa týka tehotenstva. Kvasinky (Candida) si v hrubom čreve bežne nažívajú, problém však nastáva, keď sa premnožia, preto sa užívajú probiotiká, aby sa v čreve opäť nastolila rovnováha. Riziko by hrozilo, keby ste ochorenie neriešili a neliečili, vtedy sa môže (hlavne u ľudí s oslabenou imunitou) vyvinúť systémová mykóza (plesne môžu napádať orgány) a to je už vážnejší problém. Pekný deň!

Vaša odpoveď

4 + 0 =