Tabletka po Escapelle

PoradňaKategória: Tehotenstvo a dieťaTabletka po Escapelle
Eva

Dobrý deň,
pri pohlavnom styku s priateľom nám praskol prezervatív. Po tejto príhode som použila tabletku po Escapelle do 24hod…v návode sa píše že od užitia tabletky Escapelle je do príchodu menštruácie potrebné používať prezervatív alebo iný druh antikoncepcie. Samozrejme že sme mali s partnerom po niekoľkých dňoch od užitia tabletky Escapelle ďalší pohlavný styk pri ktorom nám opätovne praskol prezervatív čo bolo už nepochopiteľné. Preto sa chcem opýtať je tu možnosť otehotnenia ak bola tabletka Escapelle užitá cca 7 dní pred druhým pohlavným stykom a zlyhaním prezervatívu? Je možné že tabletka Escapelle zabránila prvému otehotneniu a druhému nie? Je možné aby sa druhé ujalo keď som nemala plodné dni? Alebo je možné že ak praskol prezervatív druhý krát tabletka Escapelle prestala účinkovať a nezabránila ani prvej nehode?
 
Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.
Pekný deň

Odpovede

Dobrý deň Eva, je to teda nešťastná zhoda náhod. Po porade odpovede na Vaše otázky: 1/áno 2/áno 3/aj keď ste nemali plodné dni, spermie vedia prežiť niekoľko dní v pošve a “počkať” si na uvoľnené vajíčko 4/nie. V podobných prípadoch sa užije opäť Escapelle, aj keď to znamená užiť 2 tablety v jednom cykle.

Eva

Dobrý deň, 
veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.
Len aby som si bola istá, rozumiem tomu správne, že prvému otehotneniu sa nám podarilo zabrániť a druhému možno nie? Kedže na užitie druhej tabletky Escapelle je už neskoro pretože prešlo viac ako 72hod a menštruácia mi mešká 2 deň, čo sa mi stáva že mi 2-3 dni meškáva alebo príde skôr.
Ďakujem za odpoveď.
Pekný deň
 

Vaša odpoveď

12 + 19 =