Posunutie menštruácie a prvý krát antikoncepcia

PoradňaPosunutie menštruácie a prvý krát antikoncepcia

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Chcela by som si posunúť menštruáciu a pani gynekologička mi predpísala aj prvú antikoncepciu Softinelle, je možné, aby som si posunula menštruáciu a po vysadení tabletiek keď mi príde menštruácia začala brať prvú antikoncepciu? 

Odpovede

Dobrý deň, ak si chcete posunúť menštruáciu, tak tabletky užívajte vkuse (bez vysadenia), čiže namiesto 7-dňovej pauzy (kedy sa dostavuje menštruácia), začnete hneď užívať tabletky z nového blistra. Ak už tabletky vysadíte a dostaví sa menštruácia, potom začnite užívať tabletky z nového blistra až po 7-dňovej pauze. Pekný deň!

Na posunutie menštruácie by som chcela použiť Norethisteron. Tak po jeho vysadení môžem začať brať prvú antikoncepciu?

Aha, takže vy antikoncepciu teda ešte neberiete a vysadením tabletiek ste mysleli Norethisteron. V tomto prípade to môžete spraviť tak ako píšete, čiže keď po vysadení Norethisteronu dostanete menštruáciu, tak môžte začať užívať antikoncepciu prvý deň menštruácie.

Dobrý den.
Chcela by som sa Vás opýtať na radu. Užívam mesiac antikoncepciu Mistra. Menštruačný cyklus mi vždy vychádza na sobotu,ale chcela by som ho posunúť na pondelok. Ako to mám spraviť ? Mam začať brat druhé balenie o 5 dní skôr alebo o 2 dní neskôr po 7dnovej pauze (počas tých 2 dní by som však nemala nechránený pohl.styk). V pribalovom letáku sa pise, že sa nemá cyklus predlžovať avšak tým, že ho skratim v tom jednom mesiaci zo 7 dní na 2 dní je podľa mňa veľmi málo a bojím sa, že by to malo negatívny dopad. 
Ďakujem za radu.

Vaša odpoveď

14 + 17 =