herpes zoster

Dobry den,
dobry den, mohli by ste mi, prosim, poradit, ci je vhodne zacat uzivat  serapeptazu pri uzivani zovudexu resp. herpesinu, aby sa znizilo riziko postherpetickej neuralgickej bolesti? Dakujem
 

Odpovede

Dobrý deň, kombinácia je vhodne zvolená a v poriadku. Skopírujem Vám aj časť nášho článku o enzymoterapii:
V boji proti vírusovým infekciám sme do veľkej miery závislí na kvalite a efektívnom zareagovaní nášho imunitného systému voči hroziacemu nebezpečenstvu. Keďže podávanie enzýmových zmesí dokáže regulovať náš imunitný systém (viď vyššie), nachádza enzymoterpia uplatnenie aj v tejto oblasti.
Ako príklad môžme uviesť enzymoterapiu pásového oparu, ktorej sa venovalo viacero štúdii a výskumov, kde sa dospelo k výsledku, že včas nasadená enzymoterapia v dostatočne vysokých dávkach je úspešná liečebná metóda pri ľahších a stredne ťažkých formách pásového oparu. V roku 1993 bol doktorom M.-W. Kleine publikovaný výsledok štúdie, kde sa 96 pacientom trpiacich pásovým oparom podávala buď enzymoterapia alebo antiviritocké liečivo acyklovir (štandarná liečba pásového oparu). Vyhodnotenie štúdie neukázalo žiadny rozdiel v úspešnosti oboch spôsoboch liečby – ústup bolestí a hojenie pľuzgierov prebiehalo v oboch skupinách rovnako, čo potvrdili neskôr aj ďaľšie štúdie. V čom je však enzymoterapia prínosnejšia? V prospech enzýmov hrá lepšia znášanlivosť a takmer žiadne nežiaduce účinky. Okrem toho včasné podávanie enzýmov zabraňuje neskoršiemu výskytu chronických neuralgických bolestí, ktoré sú pre toto ochorenie typické a pretrvávajú niekedy aj roky po liečbe. Enzýmy totiž zamedzujú rozvoju fibrózy – jazvenie tkaniva pozdĺž nervových buniek a ich vlákien, čím znižujú tlak na nervy.

Vemi pekne ďakujem za odpoveď. Pri užívaní serrapeptázy ma začala bolieť žila na nohe. Mohla to byť úplná náhoda, ja som ju však z obavy vysadila. Už je to vyše 2 mesiacov, čo mám problémy s herpesom. Pár dní po doužívaní posledného antivirotika (už 3-tieho) sa mi začalo  vracať svrbenie na mieste, kde boli vyrážky a vrátili sa aj nervové bolesti, znovu to miesto bolo zacervenanejsie. Začala som brat wobenzym +L-lyzín s vitamínom B6 a Echinaceou. Myslím, že to pomaly ustupuje. Beriem to 10-ty den. Vôbec však neviem, aké by bolo postačujúce dávkovanie a ako dlho by som to mala brať, keďže užívam aj L-lyzín. Prosím Vás, mohli by ste mi poradiť, či by som už mohla prejsť z užívania 3×5 na 3x3tbl denne? Resp., aký je Váš názor?
 
 

Vaša odpoveď

6 + 4 =