Entizol a Dophilus

PoradňaKategória: Liekové interakcieEntizol a Dophilus

Dobry den prajem môže sa užívať Entizol a super dophilus spolu?Ďakujem pekne

Odpovede

Dobrý deň, v tomto prípade je nutné zachovať časový odstup, to znamená, že probiotiká treba užiť aspoň 2-3 hodiny po Entizole. Skoré uzdravenie želám!

Entizol sa nepoužíva na liečbu kvasinkových infekcií, pôsobí proti prvokom a baktériám, probiotiká sú zasa doplnková liečba-normalizujú črevnú mikroflóru, napr. ak je narušená antibiotickou liečbou alebo napr. aj Entizolom, ale aj  na rôzne iné zdravotné problémy. Probiotiká neznižujú účinosť Entizolu, ale zabraňujú narušeniu črevnej mikroflóry Entizolom, čiže týmto spôsobom podporujú liečbu a zamedzujú niektorým nežiaducim účinkom napr. hnačkám (ktoré môže spôobiť práve rozvrátena mikroflóra). Ale kedže Entizol pôsobí aj proti probiotickým baktériám (Dophilus) nemôžu sa dávať naraz ale s odstupom, aby sa nezničili skôr ako osídlia tráciaci trakt.

V prípade, že beriete vaginálny Entizol, nie perorálny,  sa bavíme o vaginálnej mikroflóre, nie črevnej:-), neuvádzate aký Entizol beriete, ale inak to platí, akurát v prípade vaginálneho Entizolu nemusíte dodržiavať časový odstup medzi ich užívaním, pretože Entizol neprechádza tráviacim traktom. 

Vaša odpoveď

19 + 0 =