Dalacin

Dobrý deň
Známej po prepustení z nemocnice dali pre ročné dieťa Dalacin kapsule. Vysypať a užiť sa to dieťaťu nedá, vždy sa povracia.
Ako sa im dá pomôcť? Sú len dočasne prepustení z nemocnice, iba na sviatky, odporúčanie navštíviť lekára nebude to pravé, skôr chcem nejakú radu ohľadom upravenia formy na užitie lieku.
Ďakujem.

Odpovede

Dobrý deň, problémom bude najskôr chuť takto podaného lieku, kedže v kapsulovej forme je určený na prehĺtanie, nie je tam teda nijako korigovaná chuť (a v sirupej forme bohužial Dalacin momentalne nie je na trhu). Ja by som čo najviac zamaskovala odpornú chuť niečim sladkým a obsah kapsuly dobre rozmiešala napr. v troche ovocného pyré a podala na lyžičke (Dalacin nemá obmedzenie, čo sa týka jeho kombinácie s mliečnymi alebo kyslými potravinami).Výborná je aj odmerná striekačka v sirupe Nurofen (pretlačíte ňou aj pyré), ktorou môžete obsah s liekom vytláčať pomaly do úsť, takto by vám nemalo vypluť a snáď ani vyvracať.  Po Dalacine treba podať aj vodu na zapitie. Vyskúšajte dieťa hneď po podaní lieku nejako zabaviť, odviesť jeho pozornosť. Samozrejme treba dávať aj probiotiká, najlepšie v kvapkovej forme, aby ste to vedeli tiež nejako šikovne zamaskovať do jedla alebo čaju. Držím palce a želám skoré uzdravenie!

Vaša odpoveď

14 + 6 =