Arnika horská – vnútorná aplikácia

PoradňaKategória: Liekové interakcieArnika horská – vnútorná aplikácia

Dobrý deň,
v článku http://www.tvojlekarnik.sk/liecba/prechladnutie-a-chripka/chripka-a-prechladnutie/ako-si-spravne-pripravit-caj/ uvádzate, že: “Ďalšou rastlinou, ktorú nájdeme v mastiach, géloch, roztokoch ale aj ako sypanú bylinu na prípravu záparu je arnika horská. Je síce výborná na boľavý chrbát a svaly, jej vnútorné užívanie sa však neodporúča.”
Arniku horskú (ale aj konvalinku) obsahujú napr. homeopatické kvapky PUMPAN (nechcem tu robiť reklamu udávaním www stránky), ktoré majú služiť pri srdcovej nedostatočnosti, ischemickej chorobe srdca, vysokom krvnom tlaku atď. 
Chcel by som sa teda opýtať na bezpečnosť ich užívania, resp. opodstatnenosť užívania a na Váš názor na tento produkt.
ĎAKUJEM.
 

Odpovede

Dobrý deň, toxicity sa v prípade homeopatie nemusíte báť. Príncíp výroby homeopatík je založený na mnohonásobnom riedení a následnom pretrepávaní účinných látok (rastlinného, živočíšneho pôvodu, nerasty) až do podoby výsledného lieku želaného stupňa riedenia. Najčastejšie sa používajú riedenia 5 CH, 9 CH, 15 CH, 30 CH a 200 CH. Napr. na vytvorenie riedenia 1 CH sa k jednému dielu materskej tinktúry pridá 99 dielov rozpúšťadla a pretrepáva sa. Na získanie riedenia 2 CH sa k jednému dielu roztoku 1 CH pridá 99 dielov rozpúštadla a pretrepáva sa, takto roztoky získajú kinetickú energiu. Mnohonásobným riedením lieky strácajú toxicitu pri zachovaní špecifického liečebného účinku homeopatika (aspoň tak to tvrdia homeopati, odporcovia homemopatie pokladajú takéto riedenie práve naopak za neúčinné a neschopné vyvolať akýkoľvek účinok), takže v prípade homeopatie sa nemusíte báť ani liekov, ktoré sú pripravené z prudko jedovatých rastlín či živočíšnych jedov. Pekný deň želám!

Vaša odpoveď

19 + 4 =